چاپ و انتشار کتاب “تریاژ در بحران با مصدومین انبوه”

Home » Uncategorized » چاپ و انتشار کتاب “تریاژ در بحران با مصدومین انبوه”

کتاب با عنوان ” تریاژ در بحران با مصدومین انبوه ”  تالیف جناب آقای محمدرضا شفیعی، دکتر محمدرفیع بذرافشان و دکتر محمد صباغی با همکاری کمیته انتشارات دانشکده علوم پزشکی لارستان انتشار یافت.

در مقدمه این کتاب می خوانیم، ” به تعیین اولویت درمانی برای مصدومین در هنگام مواجهه با محدودیت منابع تریاژ اطلاق می­شود یک سیستم تریاژ کارا باید به گونه ای باشد که بتواند در مورد هر بیمار به سرعت و با دقت تصمیم گیری نماید. سادگی در اجرا و قابل اعتماد بودن به عنوان مهمترین ویژگیهای یک سیستم تریاژ استاندارد مطرح هستند. تریاژ مناسب باعث افزایش کیفیت خدمات مراقبتی بیماران، افزایش رضایتمندی، کاهش زمان انتظار و اقامت بیماران، کاهش موارد مرگ و میر، افزایش راندمان و کارایی بخشهای اورژانس به موازات کاهش هزینه­های مربوطه می­شود. توافق جهانی بر اینکه تریاژ بیماران بر چه اساسی انجام شود وجود ندارد و به عنوان یک فرایند دینامیک قوانین ثابتی برای آن مطرح نیست به عنوان مثال این امر می­تواند بر اساس علایم حیاتی، شکایت اصلی بیمار یا امکانات لازم جهت رسیدگی به وی صورت پذیرد. یک سیستم تریاژ کارا باید به گونه ای باشد که بتواند در مورد هر بیمار به سرعت و با دقت بالا تصمیم گیری نماید. “

کتاب حاضر با قیمت ۱۲۰۰۰۰۰  ریال انتشار یافته و امکان خرید برای علاقه مندان وجود دارد.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.