رئیس دانشگاه

Home » رئیس دانشگاه

پیام رئیس دانشگاه

بدون تردید نقش دانشگاه‌ها، دانشمندان و پژوهشگران در بالندگی، سرافزاری و سربلندی کشور عزیزمان ایران در عرصه‌های فرهنگی، علمی، فناوری و نوآوری در سطح ملی و جهانی بسیار مهم، حیاتی و سرنوشت‌ساز است. در این میان، این دانشگاه در سال 1370 تأسیس شده و از آن پس، به عنوان دانشگاه پیشرو در آموزش و ترویج علم، دانش پژوهی، و گسترش مرزهای دانش، و زایش فناوری در مقیاس جهانی، سهم روزافزونی را در سطح ملی نصیب خود کرده است.
در واقع دانشگاه، نیروی انسانی را سرمایه اصلی خود می‌داند و با بهره‌گیری از دستاوردهای علمی جدید به ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی و فناوری و مشاوره به جامعه علمی و حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی، در سطوح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی می‌پردازد.
کوشش ما برآن است تا با تدبیر و بهره‌مندی متوازن از ظرفیت‌ها، خرد جمعی، قانونمندی و شفافیت در فضای آرام، صمیمی و سرشار از نشاط و امید در پاسخگویی به نیازهای جامعه علمی، به ویژه تربیت اعضای هیأت علمی و محققان مؤمن و متعهد مورد نیاز کشور سرآمد باشیم.
امیدوارم جامعه دانشگاهی همواره در جهت پیشبرد علم و معرفت قدم بردارد و حضور حقیقی و تأثیرگذار خود را در جامعه استمرار بخشد. اینجانب در این راه برای همه دانشگاهیان، از درگاه خداوند منان موفقیت، بهروزی و سعادت آرزو می‌نمایم.

پژوهشگر برگزیده سال

انتخاب ایشان به عنوان پژوهشگر برگزیده سال به خاطر پژوهش های ارزشمند ایشان

کسب رتبه استادی

به دلیل مجموعه فعالیتهای آموزشی و پژوهشی و اجرایی در سال 89

داور ممتاز

به انتخاب ژورنال انجمن متخصصین آلمان در سال 2015 و 2016

برکزیده جشنواره رازی

به علت انتشار تالیفات پژوهشی متعدد و ارزشمند در سال 84

تلفن :

021-21212121

فکس :

021-22222222

ایمیل :

info@univ.ac.ir

شرح وظایف ریاست دانشگاه

برخی از وظایف رئیس دانشگاه به شرح زیر می باشد:

  • پيشبرد و نظارت بر حسن اجراي مصوبات ابلاغ شده از سوي شوراي عالي انقلاب فرهنگي و به ويژه اساسنامه دانشگاه، سند چشم انداز 20 ساله و برنامه راهبردي دانشگاه و مصوبات هيأت‌امنا.
  • هدايت فعاليت‌هاي آموزشي، پژوهشي دانشگاه و اداره امور در چارچوب قوانين و مقررات .
  • هماهنگي بين فعاليت‌هاي مختلف دانشگاه، انتصاب و بركناري كاركنان دانشگاه در چارچوب ضوابط و مقررات.
  • پيشنهاد تشكيلات دانشگاه به هيأت امناء، وزارت علوم تحقيقات و فناوري و سازمان مديريت و برنامه‌ريزي.
  • رسيدگي به مكاتبات و مراجعات و حضور درمراجع قانوني و جلسات شورای دانشگاه و ساير مجامع ايفاي نقش مي‌نمايد.
  • نظارت با نقش محوري در هيأت رئيسه بر حسن اجراي مصوبات هيأت رئيسه، ارزيابي نحوه اجراي تصميمات هيأت رئيسه نيز نظارت دارد.